Getin bank licytacje samochodów asa kredyt logowanie
23

Luty

4 lata ago

asa kredyt logowanie

asa kredyt logowanie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sztuka aranżacji wnętrzNależy pamiętać, że architektura romańska to taki styl budownictwa, który mocno jest powiązany z historią – i to nawet w świadomości potocznej. Myśląc o topornym stylu romańskim, od razu przed oczami widzimy średniowiecznych rycerzy i tamtejsze realia społeczne, gospodarcze, kulturowe itd. Ale dlaczego właściwie styl romański był taki toporny? Skąd to się brało?

Otóż należy pamiętać, że mówimy przecież o architekturze z wczesnego średniowiecza rodem. Toporność wynikała z obronnych aspektów, jakie były brane pod uwagę przy wznoszeniu takich budowli. Możemy nawet śmiało mówić o tym, że walory obronne przy stawianiu romańskich konstrukcji bardzo często były nadrzędnym – w istocie – priorytetem.

Właśnie dlatego w konstrukcjach romańskich obserwujemy detale takie jak chociażby stosunkowo małe otwory okienne oraz drzwiowe. Grubość murów jest ponadto spora. To samo skądinąd dotyczy także wież. To wszystko wynikało z defensywnych aspektów budowli romańskich. Taka właśnie jest ta architektura…

Zobacz także inne nasze artykuły tematyczne

Tag:
admin Administrator

1 comment
Comments are closed.